Рекомендації від “Ліги Сильних” увійдуть до нових стандартів роботи агенцій  ООН в Україні  

Опубліковано

Summary

Частина рекомендацій від представників громадської спілки “Ліга Сильних” прийняті на розгляд агенцій ООН і увійдуть до нових стандартів роботи в Україні.

Частина рекомендацій від представників громадської спілки “Ліга Сильних” прийняті на розгляд агенцій ООН і увійдуть до нових стандартів роботи в Україні. Про це повідомив проєктний менеджер “Ліги Сильних” Денис Савченко.

«Агенції ООН спільно з урядом України та неурядовими організаціями  працюють над покращенням відгуку та налагодженням скоординованої роботи у сфері доступності та інклюзивності в Україні. Ці рекомендації увійдуть до нових стандартів роботи агенцій ООН в Україні. Йдеться про кілька ключових напрямків, які вимагають посилення», – зауважив проєктний менеджер громадської спілки “Ліга Сильних” Денис Савченко.

Під час зустрічі обговорили питання захисту прав людей з інвалідністю, а також бар‘єри, з якими зіштовхуються люди в процесі доступу до послуг та програм, що фінансуються ООН. Також піднімалося питання більш активної участі організацій, які захищають права людей з інвалідністю в процесі прийняття рішень. Зокрема, через проведення спільних адвокаційних кампаній та консультацій при створенні проєктів та програм.

«Представники ООН в Україн вже зараз можуть встановити високі стандарти доступності гуманітарних програм через введення системних практик. Йдеться про залучення перекладачів жестової мови, використання субтитрування при інформуванні та наданні послуг людям з інвалідністю. Окрему увагу варто приділити контролю за забезпеченням доступності місць компактного проживання та модульних містечок, котрі створюються або реконструюються за кошти ООН. Надалі ми будемо обговорювати та розробляти спільно із представниками ООН план дій для реалізації кожної рекомендації», – додав Денис Савченко.

Очікується, що за підсумками зустрічі будуть розроблені рекомендації для агенцій ООН в Україні, котрі стануть основою системної роботи над покращенням відгуку системи ООН на проблеми людей з інвалідністю в Україні. 

Нагадаємо, що раніше від “Ліги Сильних” презентували дослідження щодо доступності модульних містечок, яке показало проблему закритості такого житла для людей з інвалідністю. 

1 Коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *