“Ліга Сильних”: Модульні містечка не враховують потреб людей з інвалідністю

Опубліковано

У переважній більшості модульні містечка недоступні та не враховують потреби людей з інвалідністю. Про це повідомила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко під час презентації проєкту «Rebuild Ukraine. Inclusion».

«При евакуації людей з інвалідністю питання житла постало найбільш складним. Знайти житло для людини з інвалідністю, яка має додаткові вимоги до такого житла, було надзвичайно складно. І модульні містечка – це певний такий варіант, як можна швидко та тимчасово забезпечити людей місце проживанням. Але в більшості такі модульні містечка не передбачені для людей, які пересуваються на кріслах колісних, які мають проблеми з зором, і також для тих людей, які мають стому, і потребують приватного простору для її обслуговування», – розповіла виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко.

Дослідження «Моніторинг доступності модульних містечок для людей з інвалідністю» показало, що на даний момент в Україні споруджено модульних 25 містечок. Ще 12 – будується і 30 планується встановити. Наразі в модульних містечках проживає 8.5. тисяч людей. І 30 тисяч людей планується заселити.

«Для аналiзу ми взяли за основу керівництво “Інклюзивне відновлення після стихійного лиха: відбудова обʼєктів, що є безпечними та доступними для всіх”. 10 із 16 пунктів не відповідають цим критеріям. Душові та туалетні кімнати абсолютно не доступні. А це означає, що людина з інвалідністю в принципі не може жити в таких містечках»,- додала Дар’я Сидоренко.

Йдеться про те, що територія та самі приміщення модульних містечок мають проблеми з доступністю. Зокрема, підʼїзд фізично недоступний тане встановлені пандуси, а також не встановлені поручні для підтримки та безпеки. Робочі поверхні недоступні, немає місць для сидіння або можливості відпочити поруч. Також відсутній кольоровий контраст входів – тому їх важко ідентифікувати. 

Нагадаємо, що вчора в Україні розпочав роботу проєкт «Rebuild Ukraine. Inclusion», який спрямований на включення потреб людей з інвалідністю в процесі відбудови країни.

1 Коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *