«Ліга Сильних»: Реформувати чинну систему встановлення інвалідності можливо за 1-2 роки

Опубліковано

Реформувати чинну систему встановлення інвалідності та впровадити інший підхід,  зокрема нову категоризацію, можливо впродовж 1-2 років. Про це учора в ефірі «Суспільне Новини» повідомила виконавча директорка громадської спілки «Ліги Сильних» Дар’я Сидоренко.  

Наразі в законодавстві прописані три групи інвалідності. Однак варто розуміти, що потреби людей варіюються залежно від важкості їх захворювання. 

«Ці групи ніяк не характеризують стан людини та важкість її захворювання. Зараз ми працюємо з іншими громадськими організаціями над покращенням законодавства в сфері працевлаштування людей з інвалідністю. І зіштовхнулись з тим, що часто в законодавстві вказано “люди з інвалідністю”. Але ми розуміємо, що, наприклад, стан здоров’я людей з першою групою інвалідності та третьою суттєво відрізняється. Більше того, навіть якщо люди знаходяться в одній групі, важкість захворювання і вплив на можливість працювати може різнитись», – зазначила виконавча директорка «Ліги Сильних» Дар’я Сидоренко.

Відтак, громадська спілка «Ліга Сильних» вважає за доцільне переглянути наявну систему категоризації та обгрунтовано підійти до запровадження нової. На думку Дар’ї, варто врахувати та використати досвід європейських країн.

«В європейських країнах існує таке поняття як відсоток втрати працездатності. Від цього показника відштовхуються визначаючи додаткові потреби людини – як належно облаштувати робоче місце, щоб вона могла повноцінно працювати на вільному ринку праці. За оптимістичним прогнозами, реформувати процес реально за 1-2 роки за умови, що державні органи влади та організації громадянського суспільства будуть активно працювати над цим», – пояснила Дар‘я Сидоренко.  

Нагадаємо, в Україні стартував проєкт «Ліги Сильних» – «Rebuild Ukraine. Inclusion», який спрямований на включення потреб людей з інвалідністю в процесі відбудови країни. Під час презентації проєкту міністерка соціальної політики Оксана Жолнович заявила, що в Україні ​​потрібно запровадити нову систему категоризації людей з інвалідністю, конкретні потреби яких існуюча система обліку не враховує.

Довідково. «Ліга Сильних» – громадська спілка, яка була утворена в кінці 2021 року. Головне завдання – об’єднати громадські організації та активізувати людей з інвалідністю для участі в реалізації власних прав. З моменту повномасштабного вторгнення одним із фокусів роботи організації стала допомога людям з інвалідністю. Наразі в спільноту” Ліги Сильних” входять 53 організації.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *