Засновники та члени

Громадська спілка «Ліга сильних» консолідує організації й активізує людей з інвалідністю для участі в реалізації власних прав і формування нових можливостей підвищення якості власного життя, забезпечення рівних прав і можливостей, соціального захисту, навчання, роботи й доступу до об’єктів фізичного оточення, транспорту, інформації та зв’язку.

Засновники

Бачити серцем

Громадська організація
«Бачити серцем»

З 2014 року команда «Бачити серцем» здійснює комплексну підтримку родин, які виховують дітей та дорослих зі складними порушеннями розвитку.

Команда заснувала ​​«Космотабір – простір для всіх», Школу соціалізації для підлітків з інвалідністю, проєкти ​​«Старт» та ​​«Ми поряд», Психологічний HUB, Fun HUB та Творчу майстерню ​​«ТАК». Своїми проєктами організація допомагає дітям та молоді з інвалідністю соціалізуватися.

Керівницею громадської організації є Олеся Яскевич.

Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю
«Група активної реабілітації»

З 2008 року організація надихає людей після травм спинного мозку до незалежного життя, допомагає їм підготуватись до нього та захищає права людей з інвалідністю.

«Група активної реабілітації» заснувала програму «Перший контакт», проводить табори активної реабілітації та семінари для працівників медичних закладів, які згодом стають партнерами у реалізації програм.

Громадську організацію очолює Віталій Пчолкін.

Віталій Пчолкін
Група активної реабілітації
Громадська Альтернатива

Харківська обласна фундація
«Громадська Альтернатива»

З 2005 року організація просуває цінності інклюзії та протидіє дискримінації прав людини.

Фундація започаткувала фестиваль Inclusion Fest, який популяризує інклюзивні підходи, розробила навчальний курс з інклюзії для працівників сфери культури та підготувала численні публікації про права людини, недискримінацію, коректну мову та інклюзію.

Президенткою фундації є Марія Ясеновська.

Громадська організація
«Відчуй»

З 2011 року «Відчуй» системно займається допомогою та соціальною адаптацією людей з порушеннями слуху.

З 2015 року при організації працює однойменний дитячий центр. Тут сурдопедагоги, логопеди, психологи безкоштовно надають педагогічні та психологічні послуги дітям з порушенням слуху. Це єдиний консультаційний безкоштовний центр подібного зразка в Україні.

Щотижня спеціалісти допомагають близько 120 родинам дітей з порушенням слуху.

Очолює громадську організацію Дар’я Герасимчук.

Відчуй
Родина для осіб з інвалідністю

Громадська організація
«Родина для осіб з інвалідністю»

З 2000 року організація надає соціальні і розвиткові послуги дітям та молоді з інвалідністю.

Команда заснувала Центр надання соціальних послуг з міждисциплінарною командою, до складу якої входять спеціальний педагог, логопед, фізичні реабілітологи, психолог, арт-терапевт, вихователь та соціальні працівники. Також «Родина» відкрила центр денного перебування та навчання професії для молоді з інвалідністю «Горнятко Доброти».

Головою правління організації є Маріанна Онуфрик.

Благодійний фонд
«Асоціація інклюзивної країни»

З 2002 року фонд втілює ідеї інклюзії в українському суспільстві, сприяє самореалізації людей з інвалідністю за допомогою ІТ-технологій, а також представляє інтереси людей з інвалідністю в Україні та на міжнародному рівні.

Фонд заснував програму «Навчання без обмежень» сприяє створенню умов для навчання в різних сферах, зокрема ІТ, програму «Можливості для працевлаштування» для покращення можливостей людей з інвалідністю у сфері працевлаштування. Також Асоціація впроваджує проєкти та ініціативи щодо проведення просвітницьких заходів.

Президенткою фонду є Юлія Ресенчук.

Члени організації

Таблиця з контактними даними членів організації:

Організація Керівник Основний напрям діяльності Контакти
Громадська організація «Бачити серцем» Олеся Яскевич Комплексна підтримка сімей, які виховують дітей зі складними порушеннями розвитку. Підтримка дорослих зі складними порушеннями розвитку. Дізнатись більше
bachytysercem@gmail.com
Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації» Віталій Пчолкін Активна реабілітація та захист прав осіб з ушкодженнями спинного мозку Дізнатись більше
info@gar.org.ua
Харківська обласна фундація «Громадська Альтернатива» Марія Ясеновська Протидія дискримінації та популяризація інклюзії, захист прав людини та дитини зокрема, справедливе правосуддя. Дізнатись більше
public.alternative@gmail.com
Громадська організація «Відчуй» Дар’я Герасимчук Підтримка та допомога сім’ям дітей з вадами слуху. Дізнатись більше
vidchui@ukr.net
Громадська організація «Родина для осіб з інвалідністю» Маріанна Онуфрик Денний догляд, соціальна адаптація, освіта, психологічна підтримка, натуральна допомога дітям та молоді з тяжкими інвалідністю та членам їх сімей. Дізнатись більше
rodynas@ukr.net
Благодійний фонд «Асоціація інклюзивної країни» Юлія Ресенчук Допомога людям з інвалідністю з освоєнням необхідних знань та навичок в професіях, що мають попит та надання благодійної допомоги у вигляді комп’ютерної техніки для навчання. Дізнатись більше
office@aik.ua
Громадська організація «FIGHT FOR RIGHT» Юлія Сачук Боротьба за дотримання прав людей з інвалідністю в Україні, евакуація людей з інвалідністю в більш безпечні місця, турбота про доступність фізичного оточення, інформації, вебпростору і послуг. Дізнатись більше
info@ffr.org.ua