В Україні стартує проєкт «Rebuild Ukraine. Inclusion»

Опубліковано

8 березня 2023 року відбудеться презентація проєкту «Rebuild Ukraine. Inclusion». Проєкт присвячений проблемі включення потреб людей з інвалідністю в процесі відбудови країни. Ініціатор проєкту «Rebuild Ukraine. Inclusion» – громадська спілка “Ліга Сильних” та громадські організації, які захищають права людей з інвалідністю.

Під час заходу, який відбудеться в форматі онлайн круглого столу, буде представлено дослідження на тему «Моніторинг доступності модульних містечок для людей з інвалідністю». Також планується відкрите обговорення з представниками органів державної влади щодо включення потреб людей з з інвалідністю в процесі відбудови країни. Окремо запланована коротка прес-конференція (до 15 хвилин) для ЗМІ.

«Сьогодні найбільш гостра проблема – це доступность до житла та соціальної інфраструктури для людей з інвалідністю. Але в цілому спектр викликів набагато більший: починаючи від суспільного сприйняття людей з інвалідністю та закінчуючи працевлаштуванням для ветеранів війни. Одне із ключових завдань проєкту – розпочати публічну дискусію та знайти рішення, які можуть допомогти подолати ці проблеми», – розповіла виконавча директорка громадської спілки “Ліги Сильних” Дар’я Сидоренко.

Спікери заходу:

  • Оксана Жолнович – міністр соціальної політики
  • Тетяна Ломакіна – Уповноважена Президента України з питань безбар’єрності 
  • Кетрін Найтон – директор Європейського форуму інвалідності 
  • Дар’я Сидоренко – виконавча директорка ГС “Ліга Сильних” 
  • Віталій Пчьолкін – голова правління Група Активної реабілітації 

Модератор: Уляна Пчолкіна – голова правління “Ліга Сильних”

Проект реалізується за підтримки Європейського форуму інвалідності. В результаті проекту планується створити так звану дорожню карту для представників влади та громадських організацій. Восени запланована презентація результатів. 

Довідково. Ліга Сильних – всеукраїнська громадська спілка, яка була утворена в кінці 2021 року. Головне завдання – об’єднати громадські організації та активізувати людей з інвалідністю для участі в реалізації власних прав. З моменту повномасштабного вторгнення одним із фокусів роботи організації стала допомога людям з інвалідністю. Наразі в спільноту Ліги сильних входять 53 організації. Під час вторгнення вдалося допомогти майже 11 тисячам людей з інвалідністю за підтримки європейського партнера European Disabilities Forum (EDF).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *