Українців просять подітися власним досвідом взаємодії з МСЕК

Опубліковано

Summary

Громадська спілка «Ліга Сильних» просить людей з інвалідністю поділитись досвідом взаємодії з медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК)

Громадська спілка «Ліга Сильних» просить людей з інвалідністю поділитись досвідом взаємодії з медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК). Для цього запустили комплексне онлайн-опитування. Про це повідомила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко. 

«Інформація, яку ми зберемо, стане основою для адвокаційної кампанії щодо реформування медико-соціальних комісій. Наша мета – трансформувати систему загалом. Щоб все працювало належним чином за замовчуванням, а не після судів, скарг та публічного розголосу. Що більше людей заповнять форму – то комплекснішим буде наше бачення проблем», – пояснює виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко. 

За словами виконавчої директорки «Ліги Сильних» Дар’ї Сидоренко, напередодні юристи спілки провели підготовчий етап до проведення адвокаційної кампанії. Він включав аналіз чинного законодавства у цій сфері. 

«Проте вкрай цінним є цей етап – збирання живого досвіду бенефіціарів послуг. Якщо державні органи його не врахують, є ризик, що реформована система знову ж таки не працюватиме належним чином. Тому ми наголошуємо, що досвід людей – це важливий інструмент. Ми готові його зібрати, проаналізувати та систематизувати. А далі – розробити пропозиції, які змінять ситуацію на краще, і наполягати на тому, щоб вони були враховані відповідними органами», – пояснює Дар’я Сидоренко.

Заповнити форму можна за посиланням: https://forms.gle/NSpAeaLFLv86Gns38 

Нагадаємо, «Ліга Сильних» – громадська спілка, яка була утворена в кінці 2021 року. Головне завдання – об’єднати громадські організації та активізувати людей з інвалідністю для участі в реалізації власних прав. З моменту повномасштабного вторгнення одним із фокусів роботи організації стала допомога людям з інвалідністю. Наразі в спільноту «Ліги Сильних» входять 53 організації.

Довідково. Медико-соціальні експертні комісії створені, щоб здійснювати медико-соціальну експертизу. Вона проводиться для осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров’я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності. 

2 коментарі

  1. Доброго дня.Я инвалид 3групи,за февраль месяц мени не виплотили соцеальну помощь по инвалидности? Пидскажить будь ласка чому г.Херсон

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *