Ліга Сильних: Приміщення МСЕК в більшості не відповідають умовам доступності

Опубліковано

Summary

Приміщення, у яких люди проходять огляд у медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), часто не є доступними.

Приміщення, у яких люди проходять огляд у медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), часто не є доступними. Це одна з проблем, з якою часто зіштовхуються люди з інвалідністю. Про це в ефірі «Суспільного» повідомила виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко. 

«Якщо ми говоримо про проблеми, з якими зіштовхуються люди, це починається з того, що приміщення дуже часто не обладнані для людей, які мають інвалідність. Друга проблема — це питання корупційності цих органів. Третє питання — не завжди зрозуміло, які документи треба принести», — пояснила  Дар’я Сидоренко. 

За словами виконавчої директорки «Ліга Сильних» Дар’ї Сидоренко, велика проблема полягає в закритості роботи медико-соціальних комісій. Наприклад, такі установи не мають сайтів. Незрозуміло, який у них графік роботи. Відсутні і дані про те, за який термін комісія має дати висновок людині, яка звернулась. 

«Існує спірне законодавство у цій сфері. Є Постанова Кабінету міністрів і наказ Міністерства охорони здоров‘я, які регулюють діяльність медико-соціальних комісій. У них встановлені різні положення. Як приклад можна навести перелік порушень, при яких групи інвалідності встановлюється без строку перегляду. Цих переліків є два. І вони трохи різняться. Тому ми маємо певний комплект скарг, які стосуються як законодавчого, так і практичного рівня», — зазначила Дар’я Сидоренко. 

Нагадаємо, «Ліга Сильних» запустила комплексне онлайн-опитування про досвід взаємодії з медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК). Його результати ляжуть в основу адвокаційної кампанії у цій сфері. Заповнити форму можна за посиланням: https://forms.gle/NSpAeaLFLv86Gns38 

1 Коментар

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *