У Києві відкрили Центр професійної підготовки молоді з інвалідністю «Горнятко доброти»

Опубліковано

Summary

Відбулось відкриття Центру денної зайнятості та професійної підготовки підлітків та молоді з інвалідністю «Горнятко доброти»


У Києві учора, 10 травня, відбулось відкриття Центру денної зайнятості та професійної підготовки підлітків та молоді з інвалідністю «Горнятко доброти». У перспективі тут планують працевлаштовувати осіб з інтелектуальними порушеннями. Про це повідомив проєктний менеджер «Ліги Сильних» Денис Савченко. 

«У приміщенні центру провели ремонтні роботи та закупили необхідне обладнання. Вже у перший місяць тут зможуть проводити час понад 40 молодих людей з ментальними порушеннями. Щоденно тут надаватимуть соціальні послуги відповідно до потреб підопічних центру», – розповідає Денис Савченко.   

Координуватиме роботу Центру громадська організація «Родина для людей з інвалідністю, яка є одним з членів громадської спілки «Ліги Сильних». Наразі «Родина» надає реабілітацію 30 особам з інвалідністю на постійній основі. Центр дасть можливість збільшити кількість людей, які отримують допомогу та кількість послуг, що надаватимуться. 

«До створення Центру денної зайнятості та професійної підготовки підлітків та молоді з інвалідністю «Горнятко доброти»  долучились дуже багато людей і організацій. Це і благодійні фонди, і представники бізнесу, і громадські організації. Так само багато приклали зусиль для створення центру безпосередньо сім’ї дітей та молоді з інвалідністю. Близько 30 фізичних та юридичних осіб були активно включені в процесі ремонту та облаштування. А почалось усе з того, що наша організація виграла у конкурсі проєктів громадського бюджету міста Києва. Наш Центр денної зайнятості та професійної підготовки підлітків та молоді з інвалідністю – це результат великої колаборації багатьох небайдужих людей та організацій і ми радіємо, що його вдалось реалізувати попри всі труднощі», – розповідає голова громадської організації «Родина» Маріанна Онуфрик. 

Щоб центр міг повноцінно функціонувати, найближчим часом ініціатори проєкту планують сформувати міждисциплінарну команду, імплементувати найкращі європейські практики з організації зайнятості та підготовки до трудової діяльності підлітків з інвалідністю та кращі практики українських реабілітаційних центрів, НДО та комунальних закладів, окремих спеціалістів. 

Також планують вивчити запити представників бізнесу щодо необхідних навичок трудової діяльності, якими має володіти особа з інвалідністю. Ще один напрям – створення майстерень для набуття навичок зайнятості, зокрема міні-пекарні, гончарні, квітникарства та подальшої реалізації виготовленої людьми з інвалідністю продукції.

Завершення робіт у центрі стало можливим завдяки співпраці «Ліги Сильних» та Каталонського фонду співробітництва в галузі розвитку — неприбуткової організації, що складається з міських рад та інших органів місцевого самоврядування, які виділяють частину свого бюджету на фінансування заходів для співробітництва в галузі розвитку та міжнародної солідарності. У межах спільного проєкту на ремонт та облаштування цього центру виділили понад 12 тисяч євро. 

Нагадаємо,  «Ліга Сильних» – громадська спілка, яка була утворена в кінці 2021 року. Головне завдання – об’єднати громадські організації та активізувати людей з інвалідністю для участі в реалізації власних прав. З моменту повномасштабного вторгнення одним із фокусів роботи організації стала допомога людям з інвалідністю. Наразі в спільноту «Ліги Сильних» входять 53 організації.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *