Результати моніторингу доступності модульних містечок презентовано владі та міжнародним партнерам

Опубліковано

Summary

Результати дослідження «Ліги Сильних» щодо модульних містечок передані спеціалізованим органам державної влади.

Результати дослідження «Ліги Сильних» щодо модульних містечок передані спеціалізованим органам державної влади. Про це повідомив проєктний менеджер громадської спілки «Ліга Сильних» в ефірі «Суспільного». 

«Цей моніторинг був спрямований на те, аби отримати загальне уявлення про те, як зараз виглядає ситуація з доступністю модульних містечок та в яких умовах можуть опинитись люди з інвалідністю. Звичайно, ми презентували його, передали органам державної влади, а також поділились результатами з міжнародними партнерами», — зазначив Денис Савченко. 

За словами Дениса, покращень потребують різні сфери. Йдеться і про зміни в доступності при архітектурному плануванні, і в доступності транспортування, і в наданні різних підтримуючих послуг для людей з інвалідністю. 

«Питання інклюзивності має комплексний характер. Зі сторони спілки відповіддю на ці виклики є запуск проєкту Rebuild Ukraine. Inclusion. Він власне спрямований на те, щоб створити правову основу та методичні рекомендації для того, щоб інтереси людей з інвалідністю були враховані при відбудові», — зауважив Денис Савченко. 

Нагадаємо, у межах дослідження «Моніторинг доступності модульних містечок для людей з інвалідністю» проаналізовано 25 модульних містечок. Наразі в модульних містечках проживає 8.5 тисяч людей. Ще 30 тисяч людей планується заселити.

Як показав моніторинг,  територія та самі приміщення модульних містечок мають проблеми з доступністю. Зокрема, підʼїзд фізично недоступний тане встановлені пандуси, а також не встановлені поручні для підтримки та безпеки. Робочі поверхні недоступні, немає місць для сидіння або можливості відпочити поруч. Також відсутній кольоровий контраст входів – тому їх важко ідентифікувати.

3 коментарі

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *