“Ліга Сильних”: Робота МСЕК та архітектурна доступність потребують негайних змін 

Опубліковано

Громадські організації мають активно включатись в процес реалізації Плану заходів на 2023-2024 роки у межах Національної стратегії безбар’єрності. Про це сьогодні в ефірі «Суспільне.Спротив» заявила виконавча директорка “Ліги Сильних” Дар’я Сидоренко. 

«Всі заходи, які прописані у Плані, на часі – це, наприклад, те саме забезпечення жінок та дівчат з інвалідністю до послуг сексуального та репродуктивного здоров’я. Чи завдання, що стосуються моніторингу доступності об’єктів архітектури та проведення навчання персоналу, задіяного в перевезенні пасажирів. Але водночас ми маємо розуміти, що війна прискорила деякі події і окремі пласти змін потребують негайного впровадження. Це і реформування МСЕКів, і архітектурна доступність», — зазначила Дар‘я Сидоренко. 

Відповідаючи на питання, що треба робити найперше, Дар’я Сидоренко наголосила, що варто розуміти, що безбар’єрність — це не абстрактне поняття. Існує конкретне розуміння, що це таке і воно включає 6 основних напрямів: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна/громадянська, освітня та економічна.      

«І ми, як представники сектору, маємо розуміти, що нам важливо проводити роз’яснювальну роботу, що ж таке безбар’єрність і чому кожен в своїй роботі має це враховувати. Зокрема, нам варто проводити інформаційні кампанії, спілкуватись з органами місцевого самоврядування і пояснювати це — що при замовленні послуг та робіт місцеві ради мають включати вимоги та індикатори доступності до тендерної документації, а при наданні адміністративних послуг – зважати, щоб вони були доступними, щоб стійка реєстрації, до прикладу, була на такому рівні, щоб люди на кріслах колісних могли комфортно спілкуватись з адміністраторами. Звичайно, нам  також варто включатись в моніторинг дотримання Плану заходів», — наголосила виконавча директорка “Ліги Сильних” Дар’я Сидоренко.

Нагадаємо, що 15 лютого на засіданні Ради безбар’єрності розглянули проєкт Плану заходів на 2023–2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, розробленої за ініціативою першої леді Олени Зеленської. Очікується, що документ буде розглянуто та затверджено на найближчому засіданні Кабінету Міністрів. 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *