В Україні стартує проєкт про права людей з інвалідністю 

Опубліковано

В Україні стартує новий проект про права людей з інвалідністю. Перший захід відбудеться в середу, 1 березня. Публічна розмова під назвою «Спершу людина – етика інклюзивного спілкування» буде присвячена темі коректної термінології у сфері прав людей з інвалідністю. Про це повідомила виконавча директорка «Ліги Сильних» Дар’я Сидоренко.

«Один з основних принципів коректного спілкування з людьми з інвалідністю та про них закодований у назві нашої події – ми завжди маємо пам’ятати, що ми говоримо та думаємо завжди про людину, а інвалідність чи певні порушення – це вже другорядний фактор. Про більше нюансів розкажуть наші партнери, громадські активісти з великим досвідом та експертизою у цій сфері», — розповіла Дар’я Сидоренко. 

Учасниками розмови стануть: 

  • Олеся Яскевич — очільниця громадської організації «Бачити серцем»
  • Марія Ясеновська — президентка Харківської обласної фундації «Громадська Альтернатива»
  • Уляна Пчолкіна – членкиня правління громадської організації «Група активної реабілітації»,  модеруватиме зустріч. 
  • Тетяна Касьян – виконавча директорка ГО «Точка опори ЮА»

Як пояснює Дар’я Сидоренко, впливати на тематику подальших зустрічей можуть  безпосередньо люди з інвалідністю або громадські організації, які працюють для них – пропозиції тем публічних розмов, а також коротке обгрунтування їх важливості можна надсилати на пошту press@ls.org.ua.

Перша публічна розмова відбудеться в онлайн-форматі 1 березня 2023 року о 18:00.  Охочим взяти участь достатньо залишити відмітку на Facebook-події і соціальна мережа нагадає про початок трансляції.  

Нагадаємо,  «Ліга Сильних» – громадська спілка, яка була утворена в кінці 2021 року. Головне завдання – об’єднати громадські організації та активізувати людей з інвалідністю для участі в реалізації власних прав. З моменту повномасштабного вторгнення одним із фокусів роботи організації стала допомога людям з інвалідністю. Наразі в спільноту «Ліги Сильних» входять 53 організації.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *