«Ліга Сильних»: люди з інвалідністю не підлягають призову без їх згоди

Опубліковано

Люди з інвалідністю можуть бути мобілізовані та служити виключно за власною згодою. Три альтернативні законопроєкти: №7884, № 7484-1 №7484-2, обговорення яких триває в інформаційному просторі, не пропонують зміни підходу до мобілізації осіб з інвалідністю. Про це повідомила виконавча директорка “Ліги Сильних” Дар’я Сидоренко. 

«Люди з інвалідністю можуть бути мобілізовані та служити лише за власною згодою. Про це чітко говорить частина 2 статті 23 закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». У період воєнного стану особи з інвалідністю (без конкретизації групи інвалідності)  можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання. Три інші законопроєкти пропонують уточнення до діючих норм», – розповіла виконавча директорка “Ліги Сильних” Дар’я Сидоренко. 

Наприклад, законопроєкт №7884 про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та Закону України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” пропонує уточнити формулювання терміну “місце проживання”. Йдеться про те, що особи з інвалідністю всіх груп  можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою та проходити військову службу в межах області, в якій зареєстровані чи проживають.  

«Громадська спілка «Ліга Сильних» підтримує законопроєкт №7884. Внесення таких змін стосується уточнення чинних положень. Бо зараз людина з інвалідністю, яка за власною згодою була мобілізована, призивається за місцем реєстрації чи проживання, а може служити – в іншій області», – додала виконавча директорка “Ліги Сильних” Дар’я Сидоренко. 

Нагадаємо, що в березні минулого року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо звільнення від військової служби осіб з інвалідністю та осіб, які доглядають за особами з інвалідністю і хворими дітьми»  №2122-IX. Саме стаття 23 цього закону і визначає діючий підхід до мобілізації осіб з інвалідністю.

Довідково. “Ліга Сильних” – громадська спілка, яка була утворена в кінці 2021 року. Головне завдання – об’єднати громадські організації та активізувати людей з інвалідністю для участі в реалізації власних прав. З моменту повномасштабного вторгнення одним із фокусів роботи організації стала допомога людям з інвалідністю. Наразі в спільноту” Ліги Сильних” входять 50 організацій.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *