Уляна Пчолкіна:  “Держава насправді не знає, скільки в нас людей з інвалідністю”

Опубліковано

Чи насправді держава піклується про людей з інвалідністю та знає їх проблеми, а також про евакуацію під обстрілами з Бучі та допомогу іншим під час повномасштабного вторгнення читайте в інтерв’ю Уляни та Віталія Пчолкіних для державного інформаційного агентства “Укрінформ”. 

“Держава насправді не знає, скільки в нас людей з інвалідністю, з якою вони інвалідністю і, відповідно, які у них потреби. 2,7 мільйона – це, знаєте, вилами по воді писано, направду. Бо в нас хто не бачить, хто не чує, хто має порушення опорно-рухового апарату – у всіх зазначається «загальне захворювання»”. Як за цим можна визначити потреби кожної людини? Правильно – ніяк”, – розповіла в інтерв’ю голова Правління “Ліги Сильних” Уляна Пчолкіна.

Відповідаючи на запитання журналіста “Укрінформ” стосовно основної мети роботи громадської спілки «Ліга Сильних», Віталій Пчолкін фокусував увагу на подоланні бар’єрів в суспільстві та прийнятті людей з інвалідністю без умовностей. Він зазначив, що «Ліга Сильних» офіційно виникла як громадська спілка  24 грудня 2021 року.

“Хоча історія заснування спілки починається ще в 2019 році. Тоді шість провідних українських організацій, які працюють для людей з інвалідністю і їх сімей, вперше об’єдналися для участі в адвокаційній кампанії з метою запровадження конкурсного державного фінансування для громадських організацій людей з інвалідністю. Наша основна мета – це гідне життя людей з інвалідністю в Україні. Для нас важливо, аби суспільство відкинуло як соціальні, так і фізичні бар’єри для людей з інвалідністю, прийняло кожну людину такою, як вона є, без обмежень і умовностей”, – відмітив керівник громадської організації «Група активної реабілітації» Віталій Пчолкін.

Нагадаємо, що громадська організація «Група активної реабілітації» є одним із шести засновників спілки «Ліга Сильних».

Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням Укрінформ.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *