Шлях до ЄС: нові стандарти для людей з інвалідністю чи фікція?

Опубліковано

Summary

Як впливає покращення прав та життя людей з інвалідністю на вступ України до Європейського Союзу

Як впливає покращення прав та життя людей з інвалідністю на вступ України до Європейського Союзу та чому потрібні нові сервіси? Читайте у блозі  виконавчої директорки громадської спілки “Ліга Сильних” Дар’ї Сидоренко на платформі Укрінформ.

“Висновок Комісії щодо заявки України на членство в Європейському Союзі говорить про те, що підтримка осіб з інвалідністю (на початок повномасштабного вторгнення це було близько 6% населення) залишається недостатньою. А для переходу до догляду за особами з інвалідністю на рівні громади необхідно впровадити процес деінституалізації”, –  поділилась виконавча директорка громадської спілки “Ліга Сильних” Дар’я Сидоренко.

Дар’я Сидоренко навела приклад доступності послуг для українців з інвалідністю на прикладі Польщі. 

“У Польщі діють спеціальні пункти для біженців з України – людей з інвалідністю. Там немає жодних архітектурних обмежень – як це є зазвичай в нашій країні. Працівники і волонтери таких центрів допомагають знайти відповідно пристосоване житло, терапевтичні центри та лікарні. А також спеціалізовану медичну, реабілітаційну та психологічну опіку особам, що пересуваються на кріслах колісних, особам зі спектром аутизму чи інтелектуальними порушеннями. І виникає логічне запитання – як людині з інвалідністю отримати такий сервіс після повернення додому?”

Повний текст блогу “ Шлях до ЄС: нові стандарти для людей з інвалідністю чи фікція?” читайте на сайті Укрінформ.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *